Domů / Novinky / 5 pravd o těhotenství
PROČ NAKUPOVAT S NÁMI?
Odeslání zbožído 1 pracovního dne
99 % zboží mámeihned skladem
Přinášíme Vámultra osobní přístup
Do 14 dní garantujemevrácení peněz
Objednávky nad 2500,-  doručujeme zdarma

5 pravd o těhotenství

5 pravd o těhotenství - Fontanela.cz    Zjistila jste, že budete maminkou? Čeká vás 9 měsíců, na které vás nikdo nepřipraví. Slyšíme o těhotenství...

5 krutých pravd o těhotenství

Zjistila jste, že budete maminkou?

Čeká vás 9 měsíců, na které vás nikdo nepřipraví....ano je to těhotenství.

Slýcháme o těhotenství ze všech stran, potkáváme denně na ulici budoucí maminky. Jak se každá z nich cítí? Na první pohled to není vidět, ale co se s ženských tělem v těhotenství děje a jak to dává ženě „sežrat“?

Sepsali jsme pro vás několik krutých pravd o těhotenství. Doufáme, že se dozvíte něco nového a třeba vás to i pobaví :)

 

1. Zrádce jménem nevolnost!


Že je nevolnost s těhotenstvím spojena velmi úzkým poutem ani nemusíme zmiňovat. Skoro každá těhotná žena nevolnost zažila na vlastní kůži.

Nevolnost – jinak odborně nazývaná jako nauzea je pocit na zvracení.
Bývá často spojena se zvracením, ale některé těhotné ženy dokáže potrápit i samostatně. Občas bývá doprovázena také závratí. Při nevolnostech se často žena potýká se zvláštními vjemy.
Čichové vjemy – např. že něco co vám nikdy nevadilo, teď nemůže ani cítit.

Ostatně je to jako s chutí k různým jídlům v těhotenství.
Na každou ženu má těhotenství jiný vliv. Jedna jej má bezproblémové, druhá tak komplikované, že musí být 24 hodin v dosahu WC a postele. Různé stavy bývají také, pokud je žena těhotná a čeká chlapečka nebo holčičku. Každopádně jednoznačné pravidlo pro nevolnosti zřejmě neexistuje, ať si každý říká, co chce!
 

2. Hormony, hormony a zase ty hormony!


Tak tohle je vážně problém!
Hormony ovlivňují kdejaké pochody v těle, bohužel i ty emocionální. Proto se stane, že přijdete domů a najdete tam ubrečenou paní, kterou nepoznáváte. Změny nálady nahoru a dolů. Rozbrečí vás kreslený film a někdy stačí i reklama mezi pořady v televizi. Bohužel existují i těhotenské deprese, jen se o nich tak často nemluví. Ve chvíli, kdy žena cítí jakýkoliv náznak deprese nebo ho pociťuje její okolí, bylo by třeba vyhledat odbornou psychologickou péči a poradit se jak tento stav dále řešit.
 

3. Prevence

Doktoři kam se podíváme. Na budoucí maminku čeká spousta prohlídek a vyšetření. Odběry krve, měření tlaku a vyšetření za vyšetřením. Každá žena chce dát svému dítěti při jeho vývoji maximum a tak se prostě hlídat a kontrovat musí. Ať chceme či ne, všechny ženy si tím musí projít. A když už se radujete, že na vás doktoři přestali sahat a máte chvíli klidu, najdou se další.
Kolegyně, sousedky, maminky, tchýně a další, které bez zeptání sahají na vaše bříško a rozpustile se uculují, jako kdyby bylo jejich. Doporučujeme bříško chránit těhotenským pásem tak aby se neokoukalo :) ale také aby jste byla v teple. 

I toto k těhotenství patří.
 

4. Těhotenství a ženské tělo

O tom, že se ženské tělo v těhotenství hodně změní, asi všichni víme. Ale to, že se mění tak rychle a tak moc, na to nás už nikdo nepřipraví. V těhotenství a po něm tělo nejen, že jinak vypadá, ale také jinak funguje.
Krom toho, že se ženě v těhotenství zvětšuje bříško, rostou a mění se i jiné partie. Změny ve velikosti prsou ocení zejména muži :).
S přibývajícími kily navíc taky mohou přicházet bolesti zad, otoky nohou a poruchy spánku. Ženy se tak logicky nemohou cítit úplně dobře a sexy.
A co teprve to oblečení.
To je taky věčný problém. Ženy zásadně nemají co na sebe, v čem by vypadaly dobře, proto Vám nabízíme mnoho krásného těhotenského oblečení.  Každopádně na návrat do „starého“ těla se každá žena těší. Některé ženy to mají jednodušší a po porodu z porodnice přijedou s ještě nižší váhou, než kterou měly před otěhotněním. Jiným ženám se na původní váhu podaří dostat po dlouhé době plné dřiny a odříkání.

5. Strach kam se podíváš

Začíná to chvílí, kdy uvidíte dvě čárky na těhotenském testu. Zprvu převládá euforie a postupně to přechází do obav o to, aby bylo vše, jak má být. Poté co vám lékař vydá těhotenskou průkazku, která je jakýmsi důkazem, že jde vše jak má, většinou strach ustane.
Strach o to, aby jste miminku neublížily při vašich běžných činnostech neustane ale asi nikdy.

Objeví se při přemýšlení nad tím, zda budete dobrá matka, jak bude probíhat porod, zda bude malé v pořádku. Obav bude nespočet a pravděpodobně ani po porodu, ani po tom co dítě dostane občanku, strach o něj nikdy nezmizí. Už navždy zůstane.
V tomto případě je ale strach důkazem lásky a tak to v životě má být.


S láskou váš tým Fontanela.cz